Главная » Файлы » Реферати » Українська література

Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Франка "Зів'яле листя"
[ · Скачать удаленно (11.44 KB) ] 15 Сен 16, 14:51

Реферат на тему: 
Тема уроку. Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Франка   «Зів'яле листя» 

Мета. Творчо осмислити і відтворити події, що відбулися в житті /.Франка; з'ясувати особливості пристрасних почуттів та майстерне їх втілення в збірці «Зів'яле листя»; навчити учнів самотужки опрацьовувати науково-публіцистичні матеріали та складати невеликі сценарії, у яких поєднувалися б музика, лірика і акторська гра. 
Обладнання. 
     Горак Р.Д. Тричі мені являлася любов. Повість-есе. Роман-есе про Івана Франка. Післямова Леоніда Новиченка. — К.: Дніпро, 1987. 
     Денисюк І.; Корнійчук В. Невідомі матеріали до історії ліричної драми Івана Франка «Зів'яле' листя»/3аписки НТШ.—ТССХХІ, Праці філологічної секції. — Львів, .1990. — Стор.865. 
     Мороз М. Автобіографічний елемент у ліричній драмі Івана Франка «Зів'яле листя»/3аписки НТШ.— Т.ССХХІ, Праці філологічної секції. — Львів, 1990. — Crop. 108. 
     Тип уроку. Урок-інсценізація 
Хід уроку 
1.  Організаційна частина. 
2.  Повідомленні теми. 
3.  Виклад матеріалу. 
     У 1896 році вийшла збірка поезій І.Франка, яка ще до цих пір викликає дискусії серед франкознавців. Причиною цих суперечок був сам автор, який до першого видання, тобто 1896 року, надрукував у вигляді передмови щоденника пристрасного закоханого, що пішов з життя через нерозділене кохання. А вже в другому виданні, яке побачило світ у 1911, сам автор говорить, що поезія його власна, а не того самогубця, і що цей щоденник взагалі є літературною підробкою. 
     І ось постало питання, чи був насправді цей щоденник? Виявляється, що був. І відповідь на це питання ми знаходимо в нарисі Уляни Кравченко «Перший рік практики. Шкільний рік 1881/82» з циклу «Спогади вчительки». 
     У мемуарах письменниці не лише всебічно змальовується життя молодої дівчини на першій її шкільній практиці в повітовому містечку Бібрці на Львівщині, а й показано взаємини особистого характеру. Серед численних прихильників Юлії Шнайдер (справжнє прізвище та ім'я поетеси Уляни Кравченко] був і автор щоденника, що нас цікавить, — двадцятирічний вчитель Супрун. Після відмови Уляни одружитися, він прислав їй любовного лис-та-щоденника, а сам зник з містечка. В усних зізнаннях і в що-денникових юнак погрожував самогубством, але Уляна Кравченко в цьому не впевнена. 

Категория: Українська література | Добавил: Sanu1012 | Теги: crfxfnm
Просмотров: 399 | Загрузок: 105 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайту
Категорії
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0